Druhy látkových plienok

Látkové plienky – druhy a spôsoby používania

Najkrajší a najväčší splnený sen v živote ženy je mať dieťatko. Aj vy prechádzate najkrajším životným obdobím a chcete pre svoj poklad len to najlepšie?

Plienky – patria medzi základnú časť novorodeneckej výbavy. Prvých 700 - 1000 dní života strávi dieťatko v plienkach. Pokožka novorodencov a malých detí je veľmi citlivá. Je päťnásobne tenšia než pokožka dospelého. No je oveľa priepustnejšia pre škodlivé látky. Reaguje zápalom a podráždením.
Je preto dôležité, aby prvé dni života vaše dieťatko trávilo v prírodných materiáloch (nie v chémii) – potom ste tu správne.

Ponúkame vám alternatívu k jednorazovým plienkam – látkové plienky.

Ako na to:

Kým začnete uvažovať, aké množstvo plienok si potrebujete pripraviť, prečítajte si naše informácie.

Aj keď sa akokoľvek technologicky snažíme, nie je možné vytvoriť veľkostný model, ktorý by vyhovoval práve narodenému, ale aj 2-ročnému dieťatku. Preto, ak ste sa rozhodli používať látkové plienky hneď od narodenia, je potrebné si urobiť prvú zásobu plienok a to z plienok označených ako novorodenecké. Sadnú lepšie ako 1veľkostné a vydržia vám aj dostatočne dlhé obdobie.

Novorodenecké plienky :

Táto veľkosť je vhodná pre všetky deti, ktoré sa narodia s váhou pod 3,5 kg. Môžte si zvoliť variantu:

1.že použijete vrchné novorodenecké PUL nohavičky a do nich si naskladáte vkladacie plienky podľa potreby a toho, aké bude bábo „učúrané“. Na začiatku môžte kombinovať aj klasické bavlnené štvorce s bam- busovou vkladačkou – ak chcete zabezpečiť pocit sucha, môžte použiť separačnú plienku. Vrchné nohavičky periete vtedy, keď sú znečistené, čiže nie pri každej výmene plienky, uschnú vám veľmi rýchlo.

Novorodenecké PUL nohavičky

2.Ďalšia možnosť balenia je použiť (mamičky obľubujú túto variantu hlavne na noc) nohavičkové novorodenecké plienky – kde vrchná časť je bavlna, vnútorná časť savé bambusové froté a k telíčku tiež jemné bambusové froté. Dodávajú sa s 3-vrstvovou vkladacou plienkou, na túto kombináciu, ale musíme použiť ešte vrchné PUL nohavičky – ktoré vlhkosť neprepúšťajú, ale sú priedyšné, alebo použijete vlnené vrchné nohavičky z Merino vlny. Tieto je potrebné lanolínovať.

Nohavičkové novorodenecké plienky

3.Máte ešte možnosť použiť Kapsové plienky (pre deti od cca 5 kg) – sú z materiálu ako vrchné PUL nohavičky, ale vo vnútri majú kapsu, ktorú si vyplníte vkladačkami – je to rýchle a šikovné prebaľovanie s nevýhodou, že pri každom prebalení musíte meniť (prať) celú kapsovú plienku - schne rýchlo. Výhodou je zasa jeho rýchlosť a jednoduchosť, na prechádzku, k lekárovi a pod.

Kapsové plienky

1-veľkostné plienky :

Ak sa vám už bude zdať, že novorodenecké plienky sú dieťatku primalé, pripravíte si 1-veľkostné plienky, ktoré majú na prednej strane niekoľko párov patentiek pomocou ktorých môžete plienku prispôsobovať veľkosti dieťatka.

Aj pri 1-veľkostných plienkach môžte využiť 3 varianty prebaľovania:

1.Prvá možnosť pri väčších deťoch je SIO systém. Sú to 1-veľkostné vrchné PUL nohavičky, do ktorých sa pripína Savé jadro - Tvarovaná plienka KOMPLET. SIO systém ponúka ekonomické a jednoduché prebaľovanie. Tvarovanú plienku stačí len pripnúť do vrchných nohavičiek a získate tak  plienku "všetko v jednom".

SIO systém

2.Ďalšia možnosť balenia je použiť (mamičky obľubujú túto variantu aj na noc) nohavičkové 1-veľkostné plienky – kde vrchná časť je bavlna, vnútorná časť savé bambusové froté a k telíčku ide znovu jemné bambusové froté. Dodávajú sa s vkladacou plienkou, na túto kombináciu, musíme ale znovu použiť e vrchné PUL nohavičky – ktoré vlhkosť neprepúšťajú, ale sú priedyšné, alebo použijete vlnené vrchné nohavičky z Merino vlny – tie je potrebné lanolínovať.

Nohavičkové 1-veľkostné plienky

3.Kapsové plienky – sú z materiálu ako vrchné PUL nohavičky, ale vo vnútri majú kapsu, ktorú si vyplníte vkladačkami – je to rýchle prebaľovanie s nevýhodou, že pri každom prebalení musíte meniť (prať) celú kapsovú plienku - schne rýchlo.

Kapsové plienky

Máme odozvy od mamičiek, že práve deťom ktoré mali zaparené zadočky a začali používať bambusové plienky, tieto problémy ustúpili, nakoľko bambus je prirodzene antibakteriálny a ani praním sa táto účinnosť neznižuje.

NAŠE ZNAČKY

KONTAKTNÉ INFORMÁCIE
  • G-SERVIS, s.r.o.
  • Na vyhliadke 11, 080 05 Prešov
  • Tel.: +421 905 963 833
  • info@bambiroxy.sk