Údržba látkových plienok

Použité plienky

Plienky odporúčame vymieňať po 2-3 hodinách, každé dieťatko je však iné, záleží aj od veku dieťatka, preto sa čas medzi jednotlivými prebaleniami môže líšiť.

Plienku znečistenú močom uskladňujte v plastovom vedierku, ktoré má uzatvárateľné veko.

V prípade znečistenia plienky stolicou pevné časti spláchnite do WC, ostatné znečistenie odstráňte sprchou, plienky vyžmýkajte, škvrny od stolice môžete potrieť žlčovým mydlom a takto ošetrenú ho hodíte do vedierka. Ak máte odskúšané, že prací prostriedok, ktorý používate si poradí so škvrnami, nie je nutné potierať plienku žlčovým mydlom. Takto uskladnené (na sucho) plienky by ste mali skladovať najviac 2-3 dni, ak by to bolo dlhšie, môže prísť k poškodeniu materiálu, či vzniku plesní.

Odporúčame kvapnúť niekoľko kvapiek éterického oleja na veko vedierka.


Pranie

Prvým krokom pri praní by malo byť nastavenie na plákanie s odstreďovaním, nepridávajte žiadny prací prostriedok, postačuje čistá voda.

Po tomto kroku už môžete spustiť hlavný prací program s teplotou podľa odporúčania, najčastejšie je to 60 stupňov.

Prací prostriedok (prášok alebo gél) môžete použiť ten, ktorý bežne používate a máte vyskúšanú jeho kvalitu. Najdôležitejšie pri praní je, aby práčka nebola preplnená. Ak máte práčku napr. na 5,5 kg suchého prádla tak bambusových plienok tam nedávajte nikdy viac ako 4,5 kg. Prečo? Plienky majú veľkú nasiakavosť a prali by sa v malom množstve vody, boli by nedostatočne vyplákané, a to býva najčastejšou príčinou toho, že plienky sú tvrdé a zapáchajú. Nikdy nepoužívajte skrátené programy (ECO), ak vaša práčka má funkciu na pridanie vody pri plákaní, doporučujeme ju použiť. POZOR, nepoužívajte aviváž!pranie plienok v práčkeSušenie

Plienky sušíme voľne na šnúre alebo sušiaku, môžeme použiť aj sušičku na šetrný program. Na radiátore môžeme sušiť, ak nie je veľmi horúci, ale plienky takto sušené bývajú tvrdšie. POZOR, na vrchné nohavičky a kapsové plienky, ktoré majú PUL nepremokavú vrstvu (prieduynú membránu) nikdy nepoužívajte na sušenie radiátor.

Najlepší odstraňovač škvŕn je slniečko. Plienky vešiame stále tak, aby slnko nesvietilo na farebnú stranu plienky, mohol by pekný farebný vzor zblednúť.

Na plákanie, na zmäkčenie plienok je možné použiť aj primerané množstvo octu.

Prípadné ďalšie rôzne tekuté odstraňovače škvŕn používajte vždy podľa návodu, pri dlhšom pôsobení môžu poškodiť materiál.
Prípravky na báze chlóru, napr. Savo používajte vždy iba na biele plienky, nakoľko tieto prípravky vybielia aj farebné vzory plienok, a to nechceme.

Po usušení plienky poskladáme, sú hneď pripravené na ďalšie používanie :)

sušenie plienok

NAŠE ZNAČKY

KONTAKTNÉ INFORMÁCIE
  • G-SERVIS, s.r.o.
  • Na vyhliadke 11, 080 05 Prešov
  • Tel.: +421 905 963 833
  • info@bambiroxy.sk