Materiály používané na výrobu látkových plienok.

Bambus

Bambus je považovaný za najrýchlejšie rastúcu rastlinu na Zemi. Je to vlastne zdrevnatená tráva. výhodou bambusu je, že ho netreba po zbere vysádzať, nakoľko tvorí mohutný koreňový systém, z ktorého nanovo vyrastá. Nepotrebuje žiadne chemické ošetrenie ani hnojenie, je prírodne antiseptický, preto jeho vlákna sú vhodné pre malé deti a alergikov.

Z bambusovej masy sa vyrábajú vlákna podobne ako viskóza.

Najdôležitejšie vlastnosti bambusu sú:
antialergický, antibakteriálny, antistatický, má okamžitú savosť, priedušný, má výborné termo - regulačné vlastnosti, je pevný, má dlhú životnosť

Postup výroby viskózy z bambusu bol vyvinutý v 80. rokoch 20. storočia a bambus sa tak stal najnovším masovo využívaným prírodným materiálom v textilnom priemysle.

Bambus (bambusová viskóza) je prírodný materiál, na dotyk mäkučký, príjemný, jemný. Je veľmi savý, nasaje až 4x viac tekutiny než napr. bavlna. Po nasiaknutí nezostáva na povrchu mokrý, vlhkosť je však na jeho povrchu cítiť.

BambusBavlna a biobavlna

Bavlna je najrozšírenejším materiálom, ktorý sa najdlhšie používa na výrobu plienok. Biobavlna je bavlna pestovaná a spracovávaná za prísnych ekologických podmienok. Pri pestovaní biobavlny sa nepoužívajú pesticídy, herbicídy a hnojivá. Pri spracovaní tkanín sa nepoužívajú toxické látky (napr. formaldehyd).Polyesterový flís

Polyesterový flís je materiál z umelého vlákna, je rovnako veľmi jemný a príjemný na dotyk. Má jednu nespornú výhodu, ktorou je uchovávanie pocitu sucha. Tekutinu totiž, na rozdiel od prírodných materiálov, nenasakuje, ale len prepúšťa. Na povrchu preto zostáva stále suchý.

Používame ho napr. pri kapsových plienkach, dieťatko má tak pri telíčku sucho a vlhkosť je odvádzaná do viacvrstvových vysoko savých bambusových vkladacích plienok.

UPOZORNENIE: Pri používaní látkových plienok upozorňujeme na opatrnosť pri používaní krémov na zadoček. Ak je ho nutné použiť tak len tenkú vrstvu, nakoľko silná vrstva bráni pokožke v dýchaní a krém znižuje savosť plienok.Konope

Konope je nenáročná,  rýchlo rastúca rastlina, ktorá sa pestuje bez použitia pesticídov. Je obľúbená vďaka svojej pevnosti a trvanlivosti materiálov z neho vyrobených. Vyžaduje minimum vody pre  rast  a tak sa zaraďuje  medzi ekologické suroviny.

Konopné plienky majú vynikajúcu saciu schopnosť a ich výhodou je rýchlejšia doba sušenia.Vlna

Veľmi jemný, vzdušný materiál s vynikajúcimi izolačnými vlastnosťami. Jedná sa o jeden z najvhodnejších materiálov pre najmenšie deti. Vlna je antibakteriálna, má prirodzenú regeneračnú a samočistiacu schopnosť. „Nepremokavosť“ vlny zabezpečuje v nej obsiahnutý lanolín.


NAŠE ZNAČKY

KONTAKTNÉ INFORMÁCIE
  • G-SERVIS, s.r.o.
  • Na vyhliadke 11, 080 05 Prešov
  • Tel.: +421 905 963 833
  • info@bambiroxy.sk